Bylinná terapie

Bylinná terapie se používá hojně od dob, co Tradiční čínská medicína vůbec vznikla, tzn. přes tři tisíce let. Odvary z bylin tedy neodmyslitelně k léčbě nemoci patří. A nejen nemoci - také k harmonizaci organizmu. Spolu s dietetikou tvoří nejmateriálnější způsob léčby dle TČM (vedle například akupunktury) - léčebným nástrojem jsou zde přírodní látky vykazující jistou danou Qi (funkci) a Wei (hmotu).
Kombinace těchto kvalit ovlivňuje působení směsi.

Bylinné odvary jsou potom cílené na daný obraz nemoci - viz „Diagnostika dle TČM“
Každá bylina má nejen své specifické účinky, vliv na náš organismus, ale také specifický tropismus k určitému orgánu. Recepty na tyto odvary vznikaly postupně celá tisíciletí a neustále se zdokonalovaly.

Nejedná se o žádné zázračné pilulky, jejichž efekt je sice okamžitý, ale pouze maskují daný problém - zato řeší opravdovou PŘÍČINU, FUNGUJÍ A EFEKT JE DLOUHODOBÝ.

Další výhodou je maximální specifičnost léčby - tedy míchání směsí přímo podle individuálních potřeb klienta. - Jak řekl jeden moudrý učitel: Terapeut čínské medicíny neléčí universálním paklíčem, brousí PŘESNÝ KLÍČ.

Čínské byliny jsou k nám dováženy přímo z Číny a dále zpracovávány v certifikovaném centru, kde je připraví podle receptu přímo klientovi na míru a doručí poštou na zvolenou adresu. Z tohoto centra mohou objednávat pouze terapeuti čínské medicíny s patřičným vzděláním a recepty tvoří podle již výše zmíněné podrobné diagnostiky.

Mé zkušenosti v oblasti Bylinné terapie

• Škola Čínské medicíny v Brně
• TČM Institut Praha
• Více než 10 let praxe

zpět na služby